Sraz 2020

TERMÍN: 4.-6.9.

MÍSTO: Hotel Medlov - Žďárské vrchy

POČET VOZŮ: 24

POČET ČLENŮ: 26 (z toho 4 bez vozů) 1 mimoklubové auto

Čínská chřipka nám letos zamávala, jak se srazem, tak s termínem. Z původního červnového víkendu, došlo k přesunu na zaří. Posun zapříčinil rušení účasti některých členů, neb jim kolidoval s prací, dovolenou, apod. I tak se na místě již v pátek otočilo na 15 aut.

Anžto jsme se po více než roce setkali na stejném místě, a navíc v podstatně menším počtu, nebyly přípravné a organizační práce nijak zvlášť náročné. Na pátek jsme navíc žádný speciální program nechystali. Poslední posádky dojeli po 21. hodině s napůl fungujícím karburátorem a spojkou. Obě auta opravil náš MacGyver Olda, prakticky pouze s použitím pružinky z propisky a drcpásky.

V sobotu ráno vyvěsit program a jedéééém...burza, registrace, zahájení. Staňa představil svůj projekt výroby prahů na mk1. Řeč byla i o Vlastově nápadu na výlet cortinami do Cortiny d´Ampezzo v roce 2022. Celkem dorazilo 24 aut (13x mk1, 5x mk2, 6x mk3) Poprvé byla možnost na Cortina srazu shlédnout mk1 kombíka "woodie", nebo čerstvě renovovanou mk2 v úpravě ve stylu GT/E.

Ve 14 hodin proběhl start prvního účastníka do soutěže o Cortináře srazu. Jelikož jsme ráno, při kontrole trasy orientační jízdy, zjistili změnu dopravního značení, a Olda je ná vás navíc hodnější než já, byla jízda o něco jednodušší. I tak byli někteří zaskočeni "kličkou", přehlédli zrcadla nebo benzinovou pumpu, navštívili města i dánice....nebo se při bloudění stihli účastnit dalšího srazu veteránů. Do cíle ale dojeli všichni, protože ta nezdolná radost z určování šesti kusů dílů z aut, ta prostě nakonec přivábila všechny. Některé díly byly letos tak složité na určení, že jsem si je pak šel ještě ověřit na autech. Jízdu zručnosti letos přežily všechny kužely, auta i asistenti. A zde patří poděkování všem pomocníkům mimo hlavní tým, kteří tu a tam pomáhali s organizací soutěže.

Díky letošnímu nízkému počtu soutěžících, jsme byly se všemi soutěžemi poměrně rychle hotovi, a byl tak čas na rozličné kratochvíle kolem zaparkovaných vozů. Asi tou nejzásadnější byla otevřená kapota červené cortiny s brněnskou značkou. Ve stylu "máte štěstí, že jdu zrovna kolem" se u ní zastavovali další další cortináři, až se dá říct, že se hrozen mechaniků téměř nevešel do hledáčků našich paparaziů. Ona totiž chuděra měla nějaké trápení s chodem motoru, a zde všechna čest majiteli, který to s ní ze Slavkova dovalil. Každopádně po asi třetí testovací jízdě, se už zpátky do areálu vrátil na laně.

V 19h proběhlo vyhlášení soutěží - Největším znalcem součástek se ukázal Jarda Kozák, Jízdu zručnosti nejlépe projel Kuba Kadlec, a to s plně obsazenou emkátrojkou! U káry srazu musím za sebe říct, že se nevyplácí odjíždět předčasně, neb si myslím, že se na srazu otočilo spoustu nádherných aut. Vítězem se stejně jako loni stala Mk3, tentokrát čtyřdveřová Line1. Druhé místo zas potvrzuje názor, že pokud na sraz přijede neokoukané auto, rádi ho obodujeme! Je to alespoň drobná útěcha za zpáteční cestu na podvalu. Na třetím místě je auto, u kterého jsem si říkal, že ho na prvních pozicích vídám nějak často....tak jsem si prohnal všechny srazy od roku 2014, a věřte nevěřte, ale Mk1 Míry Silovského se na "bedně" umístila ze 7 srazů hned 6x! Cortinář srazu...to byl letos nerozlousknutelný ořech. V celkovém bodování se nám totiž shodně umístili tři cortináři, a body v jednotlivých soutěžích byly natolik vyrovnané, že to skutečně nestačilo na obhajitelné prvenství jednoho z nich. Kdyby byli dva, necháme je zápasit, ale takto jsme skutečně poprvé museli přistoupit k multiplikaci označení "Cortinář srazu", a na trofeji tak k letošnímu roku budou tři jména. Vyhlášení jsme stihli akorát před bouřkou, tak jsme se poschovávali do hospody a pod deštník, Olda míchal beton, a družba pokračovala hluboko do tmy.

Kára srazu 1. místo - mk3 s dlouholetou tradicí v klubu, a navíc citlivá renovace

Kára srazu 2. místo - poprvé na srazu.

Kára srazu 3. místo - auto, které ze sedmi srazů, stálo šestkrát na bedně!

Ráno došlo k naložení nepojízdné cortiny, a někteří možná využili volitelné doporučení k návštěvě muzea veteránů v Bystřici nad Pernštejnem.

Díky všem kdo se přijeli podívat.

Martin Šátka

Fotografie - Míra Silovský, Martin Šátka, Olda Očenášek

Více fotek

Tady

Program srazu